لوگوی ما
تبلیغات
تبلیغات
لوگوی ما

 

اصلا نترسید...

 

 

 

همه می‌دانند که ردشدن در حرفه‌ی زبان آموزی، یکی از واقعیت‌هاست. این "ترس از ردشدن" است که در وهله اول، سبب می‌شود افراد بسیاری یادگیری زبان را در همان ابتدای کار، رها کنند! همه ما می‌دانیم که ردشدن نامطلوب است و سبب تضعیف روحیه می‌شود و دلیل اصلی شکست بسیاری از زبان آموزان است.

این پست شامل 10 نکته هنگام افتادن در یک ترم آموزشگاه های زبان است.

 

به شما توصیه می کنیم که مورد 10 ونتیجه را مطالعه کنید.

 

برای دریافت (پیامک ، SMS ) آخرین اخبار کلاس زبان در موبایلتان (کلیک کنید)


 

بنابراین بیایید از همین ابتدا با این واقعیت روبه‌رو شویم. در مقام یک زبان آموز زبان انگلیسی، به‌احتمال خیلی زیاد، در شغل خود، ردشدن را بیشتر از تأییدشدن تجربه کرده‌اید. این یک موضوع بدیهی در زندگی ماست. پس از پذیرش این واقعیت، قدم منطقی بعدی، یافتن بهترین راه برای کنار آمدن با این "دشمن" شماره یک موفقیت درتحصیل است. درست مثل دریانوردی که باید بیاموزد چگونه با باد، امواج و طوفان‌های موسمی دریا کنار بیاید، یک زبان آموز نیز باید بداند که چگونه با نپذیرفتن و ردشدن، مقابله کند. درست مانند سربازانی که باید یک ارتش را در جبهه‌ی جنگ شکست بدهند، زبان آموزان هم باید بر دشمن عمومی خود، یعنی ردشدن، غلبه کنند.
به تمامی نکات زیر توجه کنید، آنها را به‌خاطر بسپارید و تمرین کنید. به‌زودی اتفاقات خوبی می‌افتد و درمی‌یابید که درحقیقت، ردشدن، بیش از آنکه شما را ناکام کند، به نفع شماست! می‌توانید از این دشمن، یک هم‌پیمان بسازید و همین اتحاد و پیمان، سبب خلاقیت بیشتر شما می‌شود!


1. به‌محض اینکه از سوی استاد زبان انگلیسی رد می‌شوید، به‌عضویت گروه مقتدری از زبان آموز، پذیرفته خواهید شد! از زمان‌های قدیم، میلیون‌ها زبان آموز، نبرد مشابهی با همین دشمن، داشته‌اند. تمامی زبان آموزان  حرفه‌ای، به این واقعیت پی برده‌اند که تا وقتی خطر شکست را نپذیری، هرگز پیروز نمی‌شوی. وقتی که سنّ شما بیشتر شود و به زندگی حرفه‌ای گذشته‌ی خود می‌اندیشید براساس اینکه برخورد شما در اوج مبارزه با ردشدن، چگونه بوده است، احساس غرور، پشیمانی یا رضایت خواهید کرد.


2. ردشدن یا سبب می‌شود که آموزشگاه های زبان را  را رها کنید و یا اینکه شما را محکم‌تر می‌سازد. همچنین درمی‌یابید که از گروه زبان آموزان موفق بیمه هستید یا نه. اگر رد شوید و به آن انعطاف نشان دهید، قوی‌تر خواهید شد؛ درست مثل درختی که بر اثر وزش باد، خم می‌شود. اگر نتوانید آن را تحمل کنید و مانند یک شاخه‌ی کوچک خشکیده بشکنید، بدانید که باید به دنبال چیز دیگری به‌جز یادگیری زبان آن هم در آموزشگاه ها بروید .


3. ردشدن، ذهن شما را هوشیارتر می‌کند، اگر هرگز آن را تجربه نکنید، نمی‌توانید برای مقابله با آن، حواس جمعی و قدرت مورد نیاز را به‌دست آورید. هرگز فکر نکنید که یادگیری زبان انگلیسی، ساده است. فراموش نکنید که اگر یادگیری شما آسان بود، آموزشگاه های زبان، بچه‌های پیش دبستانی را با کمترین دستمزد، ثبت نام  می‌کردند تا کار شما را انجام دهند. اگرچه این کار را میکنند.از کنار آمدن با ردشدن، به تجربه‌های ذهنی خواهید رسید.


4. ردشدن، شما را برای موفقیت آماده می‌کند. بردن یا باختن خیلی مهم نیست بلکه چگونگی کنار آمدن با برد و باخت اهمیت دارد. بدترین چیزی که ممکن است برای یک زبان آموز تازه نفس زبان انگلیسی اتفاق بیفتد، این است که  ساده و راحتی یادگیری زبان  را تجربه کند. شما باید منتظر ردشدن باشید و اجازه بدهید شما را برای پیروزی‌های آینده‌تان آماده نماید.


5. با اندکی تأمل، درمی‌یابید که ردشدن، به شما اعتماد به نفس می‌دهد. پادوها و یا کسانی که سفارش می‌گیرند، هرگز هنگام کارشان، ردشدن را تجربه نمی‌کنند. چرا؟ زیرا شغل‌هایی که دستمزدهای پایین دارند، پناهگاه امنی در برابر ردشدن است. پس اگر ردشدن، قسمتی از شغل فعلی شماست، در جایگاه درستی قرار گرفته‌اید. شما در خط مقدم جبهه هستید و شاید هر لحظه، کسی به شما شلیک کند. اگر شکیبا و پُرطاقت باشید، می‌توانید از پس مبارزه برآیید و آسیبی نخواهید دید. ردشدن را سدّ میان خودتان و فروش، تلقی نکنید. بلکه آن را مانعی بدانید که سایر زبان آموزان که مانند شما قوی، باهوش و جدی نیستند را از خواندن ویادگیری ، دور می‌کند. همواره یادتان باشد که اگر شغلی پُرزحمت نباشد، در خور استعداد شما نخواهد بود!


6. هرگز اجازه ندهید که ردشدن، وقت شما را تلف کند. زبان آموزان، خیلی وقت‌ها، هنگام ردشدن، چنین واکنش‌هایی نشان می‌دهند: بی‌هدف کتاب ها را ورق می‌زنند، گوشی موبایل‌شان را به دیواری پرتاب می‌کنند و یا حتی به خانه‌شان می‌روند و تمام روز را در خانه می‌مانند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، "ردشدن" برنده می‌شود و شمای زبان آموز، بازنده هستید زبان آموزانی که برنده واقعی هستند، به مبارزه برمی‌خیزند و تلاش بسیاری می‌کنند. برندگان، ردشدن را در مقابل موفقیت و تعهد شخصی خود، یک اهانت تلقی می‌کنند.


7. ردشدن، بعضی زبان آموزان زبان انگلیسی را از مسیر، منحرف می‌کند. گاهی به‌نظر آنان بهترین راه برای پرهیز از ردشدن، تغییر شیوه‌ی ارائه‌ی درس خواندن و کنفرانس های آنها است. بنابراین، پیشنهادشان را به‌شکلی ضعیف و بسیار غیرمؤثر، بیان می‌کنند.  چه فایده! پختن چنین سوپ رقیقی، به‌کلی هدر دادن وقت و زحمت است.


8. تنها دلیلی که سبب می‌شود اغلب زبان آموزان، احساس بسیار بدی نسبت به ردشدن داشته باشند، این است که آن را توهین به خودشان تلقی می‌کنند. این موضوع، به‌هیچ عنوان درست نیست. شما هرگز نباید ردشدن را شخصی تلقی کنید. شما دارید فقط کارتان را توجیه می کنید. استاد زبان شما، دوست نزدیک یا عضوی از خانواده‌تان نیست و فقط این نزدیکان هستند که حق دارند بر احساسات شما تأثیر گذارند. به‌طور معمول استاد زبان به هیچ‌وجه، ملاحظه‌ی شخص شما را نمی‌کند؛ بنابراین شما فقط یک غریبه هستید که می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. وقتی استاد جواب منفی می‌دهد، فقط نحوه یادگیری ونوع تلاش شما شما را رد می‌کند نه خودِ شما را! هرگز اجازه ندهید یک استاد زبان که شما را نمی‌شناسد بر خلق‌وخو، ظاهر و یا حالت روحی شما، تأثیری بگذارد؛  وقتی از نزد استاد زبان می‌روید، لبخند بزنید و با خوش‌بینی به‌دنبال ابتکار باشید.


9. برای ردشدن، آمادگی ذهنی داشته باشید. ماهی‌گیران هم گاهی خیس می‌شوند و روی کفش سفید گلف‌بازان نیز لکه‌های سبزی ایجاد می‌شود. شما هم که یک زبان آموز هستید، ردشدن را تجربه خواهید کرد. اکنون که از قبل می‌دانید در مسیر این حرفه، ردشدن، یک واقعیت است، باید آمادگی ذهنی داشته باشید؛ این مسأله هرگز نباید باعث ناراحتی و غافلگیری شما گردد و یا تأثیر نامطلوبی بریادگیری  شما بگذارد.


10. هرگز نگذارید ردشدن، سبب شود شما به گدایی بیفتید. یعنی چه ؟ یعنی اگر یک ترم رد شدید اصلا به استاد التماس نکنید که یک ترم دیگر هم با او باشید !!!چون شخصیت شما خیلی بالا تر از این حرفاست !!خیلی ممکن است که بعضی از استادان، برای اعمال قدرت، به شما، از موقعیت خود به‌عنوان منبع ثابت درآمد، استفاده کنند. آنها به دلایلی که فقط برای خودشان روشن است، این قدرت را به‌کار می‌گیرند تا دل زبان آموز  را خالی کنند! هرگز نباید اشتیاق شما برای یادگیری پیش این استاد  بیشتر از تمایل شما به یادگیریزبان انگلیسی باشد. تمام زبان آموزان برای موفقیت در یادگیری، باید غرورشان را حفظ کنند و خودباوری داشته باشند. براثر چنین ویژگی‌هایی، هرگز احساس نمی‌کنند که مجبورند با استادان غیرمنطقی، سازش کنند.


نتیجه:
روشی که شما به‌عنوان یک زبان آموز حرفه‌ای زبان انگلیسی برای کنارآمدن با ردشدن به‌کار می‌برید، درنهایت، موفقیت یا شکست شما را تا حد زیادی، تعیین می‌کند. ردشدن را دوست خود بدانید و نه یک دشمن، ما به پزشکان نیاز داریم، چون وقتی بیمار می‌شویم، احتیاج به کمک داریم. به تعمیرکارها نیاز داریم، زیرا خودروها خراب می‌شوند و به تعمیر احتیاج دارند. به زبان آموزان خبره نیاز داریم، چون خود ما به تنهایی  از عهده‌ی تحصیل بر نمی آییم. یاد بگیرید که چگونه از پس ردشدن، با موفقیت برآیید و این موضوع، درتمام جنبه‌های زندگی به‌خصوص زمان یادگیری، به شما کمک خواهد کرد.
وقتی برندگان با ردشدن مواجه می‌شوند، سر ذوق می‌آیند و احساس می‌کنند که به مبارزه دعوت شده‌اند، بنابراین از آن مثل ابزاری استفاده می‌کنند که به آنان کمک می‌کند تا آمادگی‌شان، بیشتر، قوی‌تر و هوشیارتر شوند. وقتی بازندگان، ردشدن را تجربه می‌کنند کارشان را رها می‌کنند. هرکس که می‌خواهدزبان آموز حرفه ای بشود، باید تصمیم بگیرد که هنگام مواجهه با این واقعیت اجتناب‌ناپذیر در زندگی حرفه‌ای، چه راهی در پیش بگیرد. امیدوارم موفق شوید و یادگیری خوبی داشته باشید.

 

+ نوشته شده توسط علی شاهرودی در سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۶:۱۴ بعد از ظهر، ۱۶۱ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: چند خط تجربه
برچسب‌ها: مقالات زبان انگلیسی، کلاس زبان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نظرات اخیر برای نوشته‌ها
ابزار تلگرام

آپلود عکسابزار تلگرام برای وبلاگ

folder98 facebook